Call of Duty 2024, Xbox Game Pass’e Gelebilir

Microsoft tarafından Activision Blizzard’ın 69 milyar dolar karşılığında satın alınması sonrasında oyuncular Call of Duty oyunlarının Xbox Game Pass oyun abonelik hizmetine gelmesini dört gözle beklemişti. Şimdi ise Wall Street Journal‘ın haberine göre Microsoft, 2024 yılında gelecek Call of Duty oyununun Xbox Game Pass ve PC Game Pass için geleceğini öne sürdü. Duyurunun önümüzdeki ay Xbox Games Showcase etkinliğinde duyurulması bekleniyor. Bu yılki Call of Duty, Treyarch tarafından geliştiriliyor ve Körfez Savaşı sırasında geçen Black Ops serisinin devamı olması beklendiğini de not olarak düşelim.

Tabii ki Call of Duty’yi Game Pass’e getirmek Microsoft için büyük bir risk. Yakın zamanda 343 Industries Eski Halkla İlişkiler Başkanı Brad Hilderbrand, oyunları Game Pass’te ilk günden yayınlamanın satış hedeflerini “fena halde kaçırmalarına” neden olduğunu söylemişti. Game Pass’in yalnızca Xbox’ta olması durumunda hasar bir dereceye kadar kontrol altına alınabilir kılsa da bunun aynı zamanda PC satışlarına da zarar verme potansiyeli bulunuyor.

Diğer taraftan, yeni Call Duty’nin Microsoft’un abonelik hizmetine dahil edilmesi durumunda Xbox Game Pass abonelik seçeneklerinde değişiklikler olması da bekleniyor. Bu da tabii ki aynı zamanda fiyat artışı anlamına gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir